VIII. ročník memoriálu Jiřího Rašky nabídne dva vrcholy  

 

Ve druhé polovině srpna se ve Frenštátě pod Radhoštěm uskuteční tradiční klání skokanů a skokanek na lyžích - Memoriál Jiřího Rašky. Program odstartují pátečním podvečerním závodem muži, kteří se již poosmé utkají o putovní trofej. V sobotním dopoledni je čeká druhý závod. Ženská světová elita se představí v sobotní kvalifikaci a nedělním dopoledním závodě.

VSTUPNÉ - Dospělí 50,- Kč

                    Děti, důchodci a lidé s průkazem ZTP zdarma

Pátek 16.8.2019

Ve Frenštátě pod Radhoštěm zvítězil Nor

 

Norský reprezentant Joakim Aune zvítězil v osmém ročníku Memoriálu Jiřího Rašky. Páteční závod navíc ozdobil skvělým čtvrtým místem domácí reprezentant Filip Sakala, který dosáhl prozatím svého kariérního maxima v závodech Kontinentálního poháru.

 

Tradice letních závodů skokanů na lyžích ve Frenštátě pod Radhoštěm sahá až do roku 1973. V dlouhém seznamu vítězů čítající jména takových velikánů jakými byli Walter Steiner, Jen Weissflog či Pavel Ploc  však až do letoška chybělo jméno norského závodníka. Tento trend přerušil v letošním roce šestadvacetiletý Joakim Aune, pro kterého to rovněž bylo jeho vůbec první vítězství v Kontinentálním poháru. Na stupních vítězů jej doplnili Slovinec Rok Justin a Polák Klemens Muranka.

Filip Sakala dosáhl jako jediný v obou kolech skoky za stometrovou hranici. Bodové srážky za větrné odpočty jej stály místo na stupních vítězů. I přesto český reprezentant hodnotil svůj výsledek pozitivně: „Byl to pro mě asi nejlepší závod kariéry.“ Bodované příčky dosáhl také František Holík, který obsadil sedmnáctou příčku.

Sobota 17.8.2019

Pawel Wasek si spravil chuť po páteční diskvalifikaci

 

Sobotní dopolední závod nejlépe vyšel polskému skokanovi Pawlovi Wasekovi. Ke sto metrům z prvního kola přidal ve druhém kole skok dlouhý 103 metrů a spravil si tak chuť po páteční diskvalifikaci z pátého místa. Společnost na stupních vítězů mu dělali Slovinec Justin a Nor Aune. Filip Sakala bodoval díky místu šestému a František Holík díky místu patnáctému.

Neděle 18.8.2019

 

Indráčková ozdobila šestým místem Světový pohár ve Frenštátě pod Radhoštěm

 

Karolína Indráčková dosáhla dosavadního kariérního maxima na závodech Letní série skokanek na lyžích ve Frenštátě pod Rahdoštěm. Česká reprezentantka předvedla v prvním kole skok dlouhý 99 m. Ve druhém kole přidala ze sníženého nájezdu 96 m.  

 

Neztratili se ani další členky českého národního týmu skokanek. Do finálového kola jich postoupila celá čtveřice. Klára Ulrichová obsadila 26. místo, Zdenka Pešatová 27. a Štěpánka Ptáčková 30.

 

Závěrečný závod Letní Grand prix skokanek na lyžích patřil Slovinkám. Zvítězila Nika Križnar, která svůj triumf podpořila rekordem můstku o vzdálenosti 104 metry. Třetí až páté místo si podmanili její krajanky – Bogataj, Rogelj a Vtic. Jediná závodnice, která se mezi Slovinky dokázala vklínit byla Němka Juliane Seyfahrt. Díky svému triumfu Križnar bodově vyrovnala Japonku Saru Takanashi v celkovém hodnocení seriálu a pouze díky druhotnému kritériu o vyšším počtu vyhraných závodů skončila na druhém místě právě za Japonkou. Celkové třetí místo obsadila Juliane Seyfahrt.     

IMG_2221