top of page

Vi. MEMORIÁL JIŘÍHO RAŠKY 2017

Ročníkem 2017 se do Frenštátu pod Radhoštěm opětovně vrátil Světový pohár. Tentokrát v podání žen, které se utkaly v pátečním a sobotním klání. V neděli celý závodní víkend vyvrcholil závodem Kontinentálního poháru, který byl nejen závodem Memoriálu Jiřího Rašky, ale také finálovým závodem Beskydy tour.

FOTOGALERIE

Znovuzrozený seriál Beskydské turné dnes vyvrcholil Memoriálem Jiřího Rašky ve Frenštátu pod Radhoštěm. Dnešní klání bylo ve znamení premiér. Svou první výhru si připsal Maximilian Steiner, své první stupně vítězů dnes druhý Andreas Schuler. Třetím místem stvrdil svou výhru v celkovém pořadí Klemens Muranka. Čechům se dnes poměrně dařilo, hned kvarteto se umístilo mezi elitní dvacítkou. Nejvíce se zadařilo pátému Tomáši Vančurovi.


Ve špičce nováčci, stálice i česká stopa 
Dnešní závod se odvíjel v rychlém tempu a na jeho konci zahrála poprvé v letošním COC rakouská hymna. Premiérově si jí navíc z nejvyššího stupínku vychutnával Maximilian Steiner (101 a 99 m), jenž i přes slabší druhý skok svůj náskok z prvního kola o 1,3 bodu uhájil. Ve finále zle dotíral Švýcar Andreas Schuler (99,5 a 103 m), který se raduje ze svých prvních stupňů vítězů v kariéře. Jako doma je na nich naopak letos Klemens Muranka (99 a 98 m). V dosavadních pěti závodech COC na nich nechyběl ani jednou!

Až z jedenácté pozice musel útočit včerejší vítěz Miran Zupančič (97 a 102 m). Nakonec ho vydařený druhý skok vynesl na čtvrté místo o čtyři desetiny před Tomáše Vančuru (97,5 a 97 m). Český mladík předvedl zatím výkon letošního léta a třeba se rozeskáče podobně jako loni, kdy v Čajkovském bojoval o vítězství v závodě LGP. Šesté místo obsadil na celém turné nejlepší Němec Pius Paschke (98 a 99 m), sedmý skončil Žiga Jelar (98,5 a 95,5 m) a osmý další Rakušan Thomas Lackner (96 a 99 m).


Šest čechů na bodech, Polášek nenastoupil 
Češi dnes předvedli velice dobrý týmový výkon. Po prvním kole držel výborné třetí místo Lukáš Hlava (100 a 96 m), po slabším druhém skoku však elitní desítku těsně neudržel. Vzrůstající trend svých skoků ukázal na děleném čtrnáctém místě Jakub Janda (98 a 98,5 m), do dvacítky se vešel i osmnáctý Čestmír Kožíšek (96 a 97 m). Prvními body letošního léta si sebevědomí zvedl třiadvacátý Vojtěch Štursa (95 a 92,5 m), naopak mírně zklamaný mohl být osmadvacátý Filip Sakala (96,5 a 87,5 m). Do druhého kola se ani do třetice nepodíval 51. František Holík (87,5 m), svou frenštátskou premiéru v COC prožil na 59. místě Damián Lasota (86 m). Start Davida Jirotky (79,5 m; 68. místo) se dal považovat spíš za kuriozitu a naplnění startovní kvóty, pětatřicetiletý skokan nakonec porazil alespoň Estonce Kevina Maltseva.


Muranka králem Beskydy Tour 
Klemens Muranka dnešním třetím místem potvrdil svůj celkový triumf v Beskydy Tour. Jako jediný skokan, jenž stál v každém z trojice závodů na stupních vítězů, si ho určitě zasloužil. Hned za ním najdeme dva Slovince - vítěze z Wisly Mirana Zupančiče a talentovaného Žigu Jelara. Nejlepšími českými skokany v celkovém pořadí jsou Filip Sakala a Jakub Janda, kompletní pořadí tohoto turné však zatím bohužel nemáme k dispozici.

VIDEOGALERIE

VÝSLEDKY

Světový pohár, ženy, pátek 18.8.2017 

Světový pohár, ženy, sobota 19.8.2017

Memoriál Jiřího Rašky, Kontinentální pohár, muži 20.8.2017 

bottom of page