Páteční závod ovládl Viktor Polášek

Viktor Polášek vyhrál jubilejní desátý ročník Memoriálu Jiřího Rašky a mezi vítěze závodu Kontinentálního poháru ve Frenštátu pod Radhoštěm se zapsal jako třetí český skokan na lyžích. V letech 2012, 2016 a 2018 získal trofej Lukáš Hlava, před osmi lety dominoval Roman Koudelka.
Čtyřiadvacetiletý Polášek, juniorský mistr světa z roku 2017, dnes vedl již po prvním kole a ziskem 266,9 bodu za skoky dlouhé 104 a 101 metrů porazil o sedm desetin Rakušana Miku Schwanna. Třetí skončil Němec Philipp Raimund. V pořadí letního Kontinentálního poháru se Polášek posunul na sedmé místo.
Navzdory vítězství nebyl se svými skoky spokojený. „Těžce se to hodnotí. Vítězství je samozřejmě super, ale skoky se mi nepovedly - oproti dobrým skokům, které dokážu předvádět. Ještě mám velké rezervy v nájezdovém postavení, které není zcela vyrovnané, a největší chyba bývá většinou za hranou. Trošku otevírám vršek a ztrácím rychlost. Je to ale pro mě vzpruha do budoucna, že i na mezinárodní akci dokážu s horšími skoky vyhrát,“ řekl Polášek pro svazový web.
Ve druhém kole se z domácích skokanů představil i Čestmír Kožíšek a obsadil 19. místo. Čtyři příčky za bodovanou třicítkou zůstal Filip Sakala. S výjimkou Romana Koudelky se ve Frenštátu představil celý reprezentační A-tým.



 

Nominace týmů pro Kontinentální pohár mužů

Francie
BATBY Alessandro, CONTAMINE Mathis, FOUBERT Valentin
Itálie
BRESADOLA Giovanni, CECON Francesco, GALIANI Mattia, INSAM Alex
Turecko
BEDIR Muhammed Ali, CINTIMAR Muhammet Irfan, IPCIOGLU Fatih Arda
Ukrajina
KALINICHENKO Vitaliy, KORCHUK Anton, MARUSIAK Yevhen, VASKUL Andrii
Kanada
SOUKUP Matthew
USA
BELSHAW Erik, DEAN Decker, URLAUB Andrew
Estonsko
MALTSEV Kevin
Slovinsko
EKART Taj, MASLE Rok, MOGEL Zak, OSTERC Aljaz, PRESECNIK Jernej, STRZINAR Marcel
Rakousko
LACKNER    Thomas, LEITNER Clemens, MUELLER Markus, RAINER Stefan, RUPITSCH Markus, SCHWANN Mika
Kazachstán
VASSILYEV Danil
Norsko
ERIKSEN Sander Vossan, HAARE Anders, HEGGLI Bendik Jakobsen, WESTERHEIM Oscar P
Česká republika
HAUSER Krystof, HOLIK Frantisek, HOLUB Benedikt, KOZISEK Cestmir, LEJSEK Frantisek, POLASEK Viktor, RYGL David, SAKALA Filip, SIKOLA Jakub, VAVERKA Petr
Švýcarsko
KINDLIMANN Lars, SCHULER Andreas, WASSER Yanick
Polsko
JUROSZEK Kacper, KOT Maciej, KRZAK Jaroslaw, NIZNIK Adam, PILCH Tomasz, WASEK Pawel
Rumunsko
CACINA Daniel Andrei, FELDOREAN Andrei, MITROFAN Nicolae Sorin, SPULBER Mihnea Alexandru
Německo
BAER Moritz, MAERKL Kilian, RAIMUND Philipp, ROTH Luca, SELL Adrian, SIEGEL David
Finsko
HEIKKINEN Kalle, MERILAEINEN Eetu, NOUSIAINEN Eetu


 

Nominace týmů pro Světový pohár žen

Japonsko    
ITO Yuki, IWABUCHI Kaori, MARUYAMA Nozomi, SETO Yuka, TAKANASHI Sara
Čína
DONG Bing, LI Xueyao, NI Xiaotong, PENG Qingyue, SHAO Birun, WANG Liangyao
Franice
AVOCAT GROS Oceane, CLAIR Julia, PAGNIER Josephine
Rusko
AVVAKUMOVA Irina, KABLUKOVA Ksenia, KUSTOVA Alexandra, MAKHINIA Irma, PROKOPIEVA Kristina, TIKHONOVA Sofia
Kanada
EILERS Natalie, LOUTITT Alexandria, MAURER Nicole, STRATE Abigail
USA
BELSHAW    Annika, HOFFMANN Anna, LUSSI Nina, SANKEY Logan
Norsko
BJOERSETH Thea Minyan, OPSETH Silje, STROEM Anna Odine
Ukrajina
PYLYPCHUK Tetiana
Rakousko
EDER Lisa, ELLMAUER Katharina KOTHBAUER Sophie, MOHARITSCH Vanessa, MUEHLBACHER Julia, WIEGELE Hannah
Maďarsko
VOROS Virag
Polsko
KARPIEL Kamila, KONDERLA Nicole, PRZYBYLA Wiktoria, RAJDA Kinga, SZWAB Joanna, TWARDOSZ Anna
Slovinsko
BOGATAJ Ursa, BRECL Jerneja, KLINEC Ema, KOMAR Katra, KRIZNAR Nika, ROGELJ Spela
Česká republika
INDRACKOVA Karolina, JENCOVA Veronika, ULRICHOVA Klara
Finsko
FORSSTROEM Susanna, KYKKAENEN Julia, RAUTIONAHO Jenny
Itálie 
AMBROSI Martina, MALSINER Jessica, MALSINER Lara
Rumunsko
FOLEA Delia Anamaria, HARALAMBIE Daniela, TRAMBITAS Andreea Diana, MITU-COSCA Alessia
Švédsko
NORSTEDT Astrid
Německo
ALTHAUS Katharina, FREITAG Selina, HESSLER Pauline, RUPPRECHT Anna, SEYFARTH Juliane