top of page

II. MEMORIÁL JIŘÍHO RAŠKY 2013

Závody Memoriálu  Jiřího Rašky doznaly významných změn. Staly se součástí FIS CUPu, konaly se ve dvou dnech a v obou dnech se představily jak muži, tak i ženy.V sobotu se závodníci utkali o Pohár starostky města, v neděli o putovní trofej Memoriálu Jiřího Rašky.  Vítězem sobotního závodu se stal Roman Koudelka.

FOTOGALERIE

Koudelka si odpočinul na dovolené a poděkoval Jandovi 
Roman Koudelka vynechal závody letní Grand Prix v daleké Hakubě a dopřál si pauzu. A jak je vidět, udělal dobře: „Byl jsem na dovolené, tam jsem si odpočinul a přijel jsem natěšený. Tréninkové skoky byly dobré, v prvním kole trochu zlobil vítr, ve druhém už byly podmínky spravedlivé. Druhý skok nebyl úplně ideální, ale odlítlo to a jsem za to rád," popsal sobotní závod lomnický skokan.
Fanoušky z Frenštátu mohlo jen trochu mrzet, že nevyhrál domácí oblíbenec Jakub Janda. Sám Koudelka by svému velkému kamarádovi výhru také přál: „Tak takovéto věci mě nikdy moc netěší. Kuba je prostě můj velký kamarád a myslím, že i jemu vděčím za titul mistra republiky v tomto roce, protože mi vždycky strašně pomohl a já mu za to strašně děkuju," potvrdil Koudelka skvělé vztahy s Jakubem Jandou.

Na zimu se Koudelka těší 
Nejen všichni čeští fanoušci, ale i sám Roman, doufají, že podaří dobrou letní formu přenést i do zimní olympijské sezony. „Na zimu se těším, protože ta minulá byla hrozná. Najednou skončila a ve mně se všechno otočilo a začalo se mi skákat dobře. Takže se nemůžu dočkat. Jenom doufám, že zdraví vydrží. Potom by mohla být i ta forma stejná."
Roman Koudelka ovládl nejen závod Fis Cupu a pořadí MČR, ale i Memoriál Jiřího Rašky, čehož si velmi cení: „Těší mě to. Pan Raška je asi největší legenda skoku na lyžích u nás a je škoda, že tu nemůže být mezi námi. Na tenhle Memoriál já osobně, a myslím, že i ostatní kluci, rád přijedu, abych aspoň trochu uctil jeho památku. Moc si toho vítězství vážím," uzavřel sympaticky čerstvý mistr republiky.

videOGALERIE

VÝSLEDKY

FIS CUP, ženy, pátek 30.8.2013 

FIS CUPmuži, pátek 30.8.2013 

FIS CUPženy, sobota 31.8.2013 

Memoriál Jiřího Rašky, FIS CUPmuži, sobota 31.8.2013 

bottom of page