top of page

Ve Frenštátu pod Radhoštěm se v pátek 18.8.2023 uskutečnil již XII. ročník tradičního Memoriálu Jiřího Rašky. Letní závody ve skoku na lyžích byly zároveň mezinárodním mistrovstvím České republiky. Do areálu na Horečkách se sjela početná konkurence závodníků a závodnic, přičemž ty české doplnily ještě reprezentanti Polska, Slovenska, Slovinska a Ukrajiny.

Mezi ženami se v mezinárodní konkurenci dokázala prosadit Karolína Indráčková, která si klání díky skokům dlouhým 92 a 94 metrů zcela podmanila. Na stupně vítězů ji doprovodily – Slovenka Kira Maria Kapustíková a Slovinka Tina Erzar.

„Oba skoky se mi povedly, ale jsem si vědoma toho, že konkurence byla v letošním roce nižší“, připustila vítězka Karolína Indráčková.

Mužskou soutěž zcela opanoval mladý polský závodník Marcin Wróbel. V obou skocích dosáhl nejdelšího pokusu dne 104 m. Se čtrnáctibodovým odstupem se na druhé příčce shodně umístili Ukrajinec Evgen Marusiak a Slovák Hektor Kapustík. Z českých závodníků se nejlépe umístil osmý Radek Rýdl, následován Romanem Koudelkou a Benediktem Holubem na devátém resp. desátém místě.

„Výsledek zde považuji za jeden ze svých nejlepších kariérních. Můstek mi seděl a oba skoky mi vyšly podle mých představ,“ konstatoval šťastný vítěz, který si připojil k řadě závodníků, jejichž jméno zdobí podstavec putovní trofeje memoriálu Jiřího Rašky.