VIi. MEMORIÁL JIŘÍHO RAŠKY 2018

Lukáš Hlava si Memoriál Jiřího Rašky podmanil do třetice. V pozávodním hodnocení poznamenal, že svým následovníkům chce učinit těžké, aby jej v budoucnu překonali.

FOTOGALERIE

SOBOTA PATŘILA JAPONKÁM

Sara Takanashi pokračuje ve svém vítězném tažení. Dnes ji navíc čile sekundovala krajanka Yuki Ito. Třetí místo patří Maren Lundby z Norska. Z Českých reprezentantek se nejvíce dařilo Barboře Blažkové, která dosáhla na 28. místo. Brány finále zůstaly zavřeny pro Martu Křepelkovou a  Štěpánku Ptáčkovou.

V PÁTEČNÍM ZÁVODĚ SE NA STUPNĚ VÍTĚZŮ PROSADILY OLYMPIJSKÉ MEDAILISTKY

V prvním závodě Světového poháru žen ve Frenštátě pod Radhoštěm se na podium prosadily olympisjké medailistky Sara Takanashi, Maren Lundby a Katharina Althaus.
Martě Křepelkové uniklo finálové kolo o dvě příčky, Barbora Blažková nezopakovala výkony z tréninku a kvalifikace a skončila 34.

LUKÁŠ HLAVA VYHRÁL POTŘETÍ MEMORIÁL JIŘÍHO RAŠKY

Vítězem sedmého ročníku Memoriálu Jiřího Rašky v letním seriálu Kontinentálního poháru skokanů na lyžích se stal Lukáš Hlava. Navázal tak na své triumfy z let 2012 a 2016. Celkovým vítězem Beskydy tour se stal Rakušan Phillip Aschenwald.

Poté, co Lukáš Hlava započal své účinkování v Beskydy tour pódiovým umístěním v úvodním závodě ve Szczyrku, upínaly se zraky všech českých příznivců k závodu ve Frenštátě, protože zdejší můstek je Lukášovým oblíbeným. Hlava nezklamal a již v prvním kole rozproudil zaplněné tribuny skokem dlouhým 99 metrů a průběžně druhým místem po prvním kole. Lepší byl již jen Fin Eetu Nousianen, který svým skokem dlouhým 107 metrů vytvořil nový rekord můstku.

Ve druhém kole populární Hlávka zabojoval a vykouzlil 103,5 metru. Skok podpořil perfektním stylovým provedením a po zásluze v závodě zvítězil. „Zdejší můstek mám opravdu rád a vždy se sem budu rád vracet,“ chrlil ze sebe šťastný vítěz. „Doufám, že to svým následovníkům udělám těžké, pokud mne budou chtít překonat,“ dodal v narážce na to, že pod Radhoštěm zvítězil potřetí v historii.

Na závodech, které navštívili také vládní představitelé v čele s Andrejem Babišem či ministrem obrany Lubomírem Metnarem, se do finálového kola prosadil z českých reprezentantů také Čestmír Kožíšek, který obsadil velmi dobré sedmé místo.

V celkovém hodnocení Beskydy tour zvítězil Rakušan Philipp Aschenwald, před Lukášem Hlavou a Zakem Mogelem ze Slovinska. Aschenwald si podmanil oba polské závody ve Szczyrku a Wisle, ve Frenštátě se však musel sklonit před Hlavou a krajanem Altenburgerem.